Kripto Borsası BtcTurk Hacklendi: Binance’den Destek Geldi

En büyük yerli kripto para borsalarından birisi olan BtcTurk’e siber saldırı gerçekleştirildiği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 22.06.2024 tarihinde BtcTurk ekipleri platformdan kontrol dışı çekimler yapıldığını fark etti. Söz konusu siber saldırının 10 farklı kripto paranın sıcak cüzdanlardaki bakiyelerini etkilediği açıklamada yer aldı. BtcTurk’te kripto para yatırma ve çekme işlemleri durduruldu.

Siber Saldırı Sonrası Varlıklar Soğuk Cüzdanlara Taşınmaya Başladı

Saldırının ardından varlıklarının soğuk cüzdanlara taşımaya başlayan BtcTurk, yapmış olduğu açıklamada varlıklarının çok büyük bir kısmını tuttukları soğuk cüzdanların hali hazırda güvende olduğunu belirtmiştir.

Kullanıcılara Ne Olacak?

10 farklı kripto paranın sıcak cüzdanı bakiyelerinin etkilendiği siber saldırı sonucunda BtcTurk kullanıcıları oldukça endişelendi. Kripto para alım satım işlemlerinin durdurulmasıyla birlikte kullanıcılar bu durumdan nasıl etkileneceğini merak etmeye başladı. BtcTurk kullanıcılar hakkında açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

“BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir. Ekiplerimiz konuyla ilgili detaylı araştırmaları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda resmi makamlar ile de iletişime geçilmiştir. Tedbir olarak kripto para yatırma ve çekme işlemleri durdurulmuş olup çalışmalarımız en kısa sürede tamamlandıktan sonra kullanıma açılacaktır.”

Binance Desteğini Gösterdi

Saldırının ardından Binance CEO’su Richard Teng, X hesabından desteklerini açıkladı. Teng, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:
“Binance, BtcTurk’e soruşturmalarda yardımcı oluyor ve şu ana kadar 5,3 milyon doların üzerinde çalıntı fonu dondurdu. Araştırmalarımız ve güvenlik ekiplerimiz, ekosistemi kötü aktörlerden korumaya yönelik proaktif çabalarımızın bir parçası olarak gece gündüz çalışıyor. İlgili daha fazla güncelleme sağlayacağız.”

Latest Articles

- Advertisement -

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...