Blockchain Ekosisteminde Bu Hafta Neler Oldu? | 28 Kasım – 4 Aralık

Blockchain ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olmanız için haftanın öne çıkan başlıklarını sizler için derledik. Kısa haber özetlerimizi okuyarak güncel kalabilirsiniz. İşte, bu hafta blockchain ekosisteminde olup bitenler!

İstanbul Üniversitesi’nde Blokzincir Merkezi Açıldı

İstanbul BTC adıyla faaliyet gösterecek olan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Blokzincir Teknolojileri ve İnovasyon Merkezi açıldı. Merkezde öğrencilerin blokzincir teknolojisini tanımaları için eğitim almaları ve projeler geliştirmeleri amaçlanıyor.

Alibaba Cloud, Avalanche Blokzincirine Entegrasyonunu Duyurdu

E-ticaret alanındaki devlerden birisi olan Alibaba’nın alt firmalarından Alibaba Cloud, Node-as-a-Service (NaaS) girişimleri için Avalanche’a entegre olduğunu duyurdu. Bu sayede kullanıcıların hizmet aracılığıyla doğrulayıcı düğümleri başlatmasına ve Alibaba Cloud’un paketi aracılığıyla bilgi işlem, depolama ve dağıtım kaynaklarına erişmesine olanak tanınmış olacak.

Yeni Avalanche doğrulayıcıları başlatmak isteyen Avalanche geliştiricileri, bunu Alibaba Cloud’un hizmet olarak tak ve çalıştır altyapısı (IaaS) ile kolayca yapabilir. Uygulama geliştiricileri, kullanıcı etkinliğine ayak uydurmak için talebin en yoğun olduğu zamanlarda uygulamalarını desteklemek için ek bulut altyapısı da ekleyebilir.

IBM ve Maersk, Blockchain Tabanlı Tedarik Zinciri Platformunu Kapatma Kararı Aldı

IBM ve Maersk, 2018 yılında kolay bir ticaret ağı kurma hedefiyle blockchain tabanlı tedarik zinciri platformu TradeLens’i kurmuştu. Yeterince ilgi görmeyen platformun, finansal beklentilerin karşılanmamasından dolayı kapatılmasına karar verildi. TradeLens 2023 yılının ilk çeyreğinde çalışma hayatını noktalayacak.

Rusya’nın En Büyük Bankası, Blokzincir Platformunu Ethereum’a bağladı

Rusya’nın en büyük finans kurumu olan Sber, blok zinciri alanındaki geliştirmelerine devam ediyor. Yapmış olduğu yeni güncellemede platformunu Ethereum ağında çalışan uygulamlar ve akıllı sözleşmelerle birlikte çalışabilir hale getirdi. Artık programcıların akıllı sözleşmeleri ve tüm projeleri Sber’in blokzinciri ile halka açık blokzinciri ağları arasında transfer etmesi mümkün olacak.

FTX’in Batışının Ardından BlockFi İflas Başvurusunda Bulundu

Kripto şirketi BlockFi, FTX’in hızlı çöküşü sektörde yankılanmaya devam ederken ABD’de iflas başvurusunda bulundu. Şirket, FTX’e “önemli ölçüde maruz kaldığını” gerekçe göstererek platformundaki çoğu etkinliği zaten durdurmuştu.

En son gelişmelerden haberdar olmak için Digicentralized Twitter ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

Digicentralized sizlerin istek ve ihtiyaçlarına göre her geçen gün kendini geliştiren bir platformdur. Yolculuğumuzu yakından takip etmek ve yeni hizmetlerimizden haberdar olmak için hemen mail listemize abone olun.

[tds_leads btn_horiz_align="content-horiz-center" pp_checkbox="yes" pp_msg="SSd2ZSUyMHJlYWQlMjBhbmQlMjBhY2NlcHQlMjB0aGUlMjAlM0NhJTIwaHJlZiUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGZGlnaWNlbnRyYWxpemVkLmNvbSUyRnByaXZhY3ktcG9saWN5JTJGJTIyJTNFUHJpdmFjeSUyMFBvbGljeSUzQyUyRmElM0Uu" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sImxhbmRzY2FwZSI6eyJkaXNwbGF5IjoiIn0sImxhbmRzY2FwZV9tYXhfd2lkdGgiOjExNDAsImxhbmRzY2FwZV9taW5fd2lkdGgiOjEwMTksInBvcnRyYWl0Ijp7ImRpc3BsYXkiOiIifSwicG9ydHJhaXRfbWF4X3dpZHRoIjoxMDE4LCJwb3J0cmFpdF9taW5fd2lkdGgiOjc2OCwicGhvbmUiOnsiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwaG9uZV9tYXhfd2lkdGgiOjc2N30=" input_border="0" input_radius="eyJhbGwiOiI2cHggMCAwIDZweCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjVweCAwIDAgNXB4IiwicG9ydHJhaXQiOiI1cHggMCAwIDVweCJ9" btn_bg="#10bf6b" btn_bg_h="#333237" f_btn_font_family="420" f_btn_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_btn_font_line_height="eyJhbGwiOiIzLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIzLjMiLCJwb3J0cmFpdCI6IjMuMyJ9" f_input_font_line_height="eyJhbGwiOiIzLjYiLCJsYW5kc2NhcGUiOiIzLjMiLCJwb3J0cmFpdCI6IjMuMyJ9" f_input_font_family="420" f_input_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEyIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" input_padd="eyJhbGwiOiIwIDE1cHggMXB4IiwibGFuZHNjYXBlIjoiMCAxM3B4IDFweCIsInBvcnRyYWl0IjoiMCAxMHB4IDFweCJ9" btn_padd="eyJhbGwiOiIwIDE1cHggMXB4IiwibGFuZHNjYXBlIjoiMCAxM3B4IDFweCIsInBvcnRyYWl0IjoiMCAxMHB4IDFweCJ9" btn_radius="eyJhbGwiOiIwIDZweCA2cHggMCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjAgNXB4IDVweCAwIiwicG9ydHJhaXQiOiIwIDRweCA0cHggMCJ9" pp_check_color="#a0a0a0" pp_check_square="#000000" pp_check_border_color="rgba(16,191,107,0)" f_pp_font_family="420" pp_check_bg="rgba(255,255,255,0.6)" pp_check_size="eyJhbGwiOjE0LCJsYW5kc2NhcGUiOiIxMyIsInBvcnRyYWl0IjoiMTMifQ==" msg_composer="" f_title_font_family="420" msg_space="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIwIDAgMTBweCIsInBvcnRyYWl0IjoiMCAwIDEwcHgifQ==" f_title_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMCJ9" f_msg_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMCIsInBvcnRyYWl0IjoiMTAifQ==" f_pp_font_size="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxMCIsInBvcnRyYWl0IjoiMTAifQ==" pp_space="eyJsYW5kc2NhcGUiOiIxNCIsInBvcnRyYWl0IjoiMTAifQ==" pp_check_color_a_h="#ffffff" input_placeholder="Email adresiniz" btn_text="Abone ol"]

Son Yazılar

- Advertisement -

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...