Blockchain Ekosisteminde Bu Hafta Neler Oldu? | 12-18 Aralık

Blockchain ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olmanız için haftanın öne çıkan başlıklarını sizler için derledik. Kısa haber özetlerini okuyarak güncel kalabilirsiniz. İşte, bu hafta blockchain ekosisteminde olup bitenler!

Web3 Odaklı Girişimlere Yatırım Yapmak İçin Webrazzi Web3 GYSF Kuruluyor

Webrazzi ve Re-Pi ortaklığı ile erkan aşama Web3 projelerine yatırım yapmak üzere 100 milyon TL fon büyüklüğüne sahip Webrazzi Web3 GYSF’nin kurulacağı duyuruldu. Web3 odaklı oyunlar, NFT’ler, DeFi’ler ve daha birçok web3 projesinin erken aşamada finansal ihtiyacını gidererek büyümelerine destek olmak amaçlanıyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplam fon büyüklüğünün 500 milyon TL’ye ulaşması bekleniyor.

Konu hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak yatırım fonunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İtalya, Bankacılık ve Sigorta Garantileri İçin Algorand Blok Zincirini Kullanacak

İtalya’nın bankacılık ve sigorta garantileri için oluşturmuş olduğu blok zinciri tabanlı platform için Algorand seçildi. 2023 yılında faaliyete geçmesi planlanan proje ile İtalya’nın Covid-19 nedeniyle yaşadığı ekonomik gerilemeden kurtulmasına yardımcı olmak amaçlanıyor.

New York Merkezli Varlık Yöneticisi Wisdom Tree, Dokuz Yeni Blockchain Fonu Duyurdu

New York varlık yöneticisi, ABD SEC ile etkili olan dokuz yeni blockchain özellikli fona sahip. Bu yeni eklemeler, firmanın toplam dijital fonunu 10’a çıkaracak ve WisdomTree’nin gelecek yılki dijital cüzdan lansmanıyla birlikte gelecek. 

WisdomTree Dijital Varlıklar Başkanı Will Peck konuyla ilgili şunları dile getirdi: 

“Blockchain özellikli finansın, zaman içinde elde etmeyi hedeflediğimiz gelişmiş likidite, şeffaflık ve standardizasyon yoluyla yatırımcı deneyimini geliştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz ve bu dokuz dijital fon, geleneksel ve geleneksel fonlar arasındaki boşluğu kapatmaya çalışırken temeli oluşturuyor.” 

Mahremiyet ve Veri Sorunlarını Çözmeyi Amaçlayan Blockchain Tabanlı Mesajlaşma Platformu Console Beta’yı Başlattı

“Discord’u terket. Console’a gel. Mutlu ol.” sloganıyla ilerleyen blockchain tabanlı mesajlaşma platformu Console beta sürümünü başlattı. Elon Musk’ın Twitter’ı alması, Discord’da sohbetlerinde kullanıcıların manipüle edildiğine dair iddiaların sıklıkla ortaya atılmasının ardından Console emin adımlarla piyasaya çıkıyor. Girişimin ana amacı  spam, botlar ve pervasız kripto shilling gibi diğer sosyal ağlarda karşılaşılan sorunları ortadan kaldırmak.

Platformun kurucularından Chris Castiglione şunları söyledi:

“Bugün sosyal platformlar bozuldu. Konsol, gücü toplulukların ellerine geri veriyor. Kullanıcılar kimliklerini kontrol ediyor ve topluluklar, koordinasyonu ve etkileşimi geliştirmek için bu güvenden yararlanabilir.

Web3 Domain Sağlayıcısı Unstoppable, Etherscan ve Polygonscan ile Entegre Olacak

Web3 domain sağlayıcısı Unstoppable Domains, 2023’ün başlarında Ethereum’un popüler blok zinciri gezgini Etherscan ve Polygonscan ile entegre olacak. Entegrasyon, kullanıcıların zincir üzerindeki verileri analiz etmek ve işlemleri izlemek için Etherscan ve Polygonscan’de herhangi bir Unstoppable Domains adresini aramasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar uzun karmaşık cüzdan adreslerini göstermek yerine, iki tarayıcısı okunabilir alanları (ör: .crypto alan adı gibi) görüntüleyecekler.

Sandbox, Saldırılardan Korunmak İçin Blockchain Altyapısı Güvenlik Sağlayıcısı OpenZeppelin ile Çalışmaya Başladı

En popüler metaverse oyunlarından olan The Sandbox, metaverse içerisindeki saldırıları önlemek için blockchain altyapısı güvenlik sağlayıcısı OpenZeppelin ile çalışacağını duyurdu. OpenZeppelin, akıllı sözleşmeleri denetleyecek, güvenlik açıklarını izleyecek ve metaverse’e yönelik potansiyel tehditlere karşı uyarıda bulunacak.

Metamask, PayPal Kullanarak Ethereum Satın Almayı Sağlamaya Başlıyor

Metamask yeni PayPal entegrasyonu sonucunda Ethereum satın almayı kolaylaştırıyor. Bu adım ile  daha fazla kullanıcının kolayca Web3 alanına dahil olabileceği düşünülüyor. MetaMask ürün müdürü Lorenzo Santos durumu şöyle ifade ediyor:

“PayPal ile bu entegrasyon, ABD’li kullanıcılarımızın yalnızca MetaMask aracılığıyla sorunsuz bir şekilde kripto satın almalarına değil, aynı zamanda Web3 ekosistemini kolayca keşfetmelerine de olanak tanıyacak.”

En son gelişmelerden haberdar olmak için Digicentralized Twitter ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz.

Latest Articles

- Advertisement -

Bunları da okumak isteyebilirsiniz...